August 8-9, 2017
Bragg Creek, AB
Name | City | Division | Round 2 | ||
---|---|---|---|---|---|
Grp | Tee Time | H # | |||
Jacob Magee | Calgary, AB | Collegiate | 22 | 1:05pm | 1 |
Phelan Shaw | Calgary, AB | Collegiate | 22 | 1:05pm | 1 |
Curtis Webster | Calgary, AB | Collegiate | 22 | 1:05pm | 1 |
Dakota Smith | Edmonton, AB | Collegiate | 21 | 12:56pm | 1 |
Stephen Payne | Calgary, AB | Collegiate | 21 | 12:56pm | 1 |
Quinn Poulsen | Calgary, AB | Collegiate | 21 | 12:56pm | 1 |
Jace Ouellette | Red Deer County, AB | Junior Boys | 20 | 12:48pm | 1 |
Connor Dunlop | Strathmore, AB | Junior Boys | 20 | 12:48pm | 1 |
Jacob Thomas | Edmonton , AB | Junior Boys | 20 | 12:48pm | 1 |
Cam Duffin | Red Deer, AB | Junior Boys | 20 | 12:48pm | 1 |
Will Murray | Calgary, AB | Junior Boys | 19 | 12:39pm | 1 |
Cedric Kidd | Calgary , AB | Junior Boys | 19 | 12:39pm | 1 |
Taylen Garlough | Leduc, AB | Junior Boys | 19 | 12:39pm | 1 |
Chase Broderson | Lacombe, AB | Junior Boys | 19 | 12:39pm | 1 |
Michael Dumont | Airdrie , AB | Junior Boys | 18 | 12:31pm | 1 |
Owen MacEachern | Calgary, AB | Junior Boys | 18 | 12:31pm | 1 |
Carlos Bagni | Calgary, AB | Junior Boys | 18 | 12:31pm | 1 |
Carter Doerkson | Grande Prairie, AB | Junior Boys | 18 | 12:31pm | 1 |
Shiv Kaura | Davenport, FL | Juvenile Boys | 17 | 12:22pm | 1 |
Jordan Bean | Canmore, AB | Juvenile Boys | 17 | 12:22pm | 1 |
Elias Theodossopoulos | Calgary, AB | Juvenile Boys | 17 | 12:22pm | 1 |
Colby Friedrich | Battleford, SK | Juvenile Boys | 17 | 12:22pm | 1 |
Daniel Thomas | Calgary, AB | Juvenile Boys | 16 | 12:14pm | 1 |
Brodie Shields-Tyler | Calgary, AB | Juvenile Boys | 16 | 12:14pm | 1 |
Tyler Watt | Innisfail, AB | Juvenile Boys | 16 | 12:14pm | 1 |
Aaron Yuke | Calgary, AB | Juvenile Boys | 16 | 12:14pm | 1 |
Brendan Grabo | Lacombe, AB | Juvenile Boys | 15 | 12:05pm | 1 |
Rory Huycke | Calgary, AB | Juvenile Boys | 15 | 12:05pm | 1 |
William Bell | Calgary, AB | Juvenile Boys | 15 | 12:05pm | 1 |
Reid Svendsen | Spruce Grove, AB | Juvenile Boys | 15 | 12:05pm | 1 |
Brody Istace | Kindersley, SK | Juvenile Boys | 14 | 11:57am | 1 |
Riley Watson | Calgary, AB | Juvenile Boys | 14 | 11:57am | 1 |
Jack Baldwin | Calgary, AB | Juvenile Boys | 14 | 11:57am | 1 |
Aria Kabganian | Calgary, AB | Juvenile Boys | 14 | 11:57am | 1 |
Matthew Moroz | Edmonton, AB | Juvenile Boys | 13 | 11:48am | 1 |
Caden Park | Springbank, AB | Juvenile Boys | 13 | 11:48am | 1 |
Tayler Kurucz | Calgary, AB | Juvenile Boys | 13 | 11:48am | 1 |
Andrew Makarchuk | Taber, AB | Juvenile Boys | 13 | 11:48am | 1 |
Carter Sawby | Airdrie, AB | Juvenile Boys | 12 | 11:40am | 1 |
Tysen Johansen | Lethbridge, AB | Juvenile Boys | 12 | 11:40am | 1 |
Jack Lavorato | Calgary, AB | Juvenile Boys | 12 | 11:40am | 1 |
Graeme Watt | Calgary, AB | Juvenile Boys | 12 | 11:40am | 1 |
Logan Pankiw | Calgary, AB | Juvenile Boys | 11 | 11:31am | 1 |
Albert Hoang | Niagara Falls , ON | Juvenile Boys | 11 | 11:31am | 1 |
Dylan Gunderson | Calgary, AB | Juvenile Boys | 11 | 11:31am | 1 |
Jackson Squires | Stettler, AB | Juvenile Boys | 11 | 11:31am | 1 |
Hudson Holland | Bragg Creek, AB | Juvenile Boys | 10 | 11:23am | 1 |
Malcolm Wilson | Camrose, AB | Juvenile Boys | 10 | 11:23am | 1 |
John Stuart | Foothills, AB | Juvenile Boys | 10 | 11:23am | 1 |
Sam Forgrave | Calgary, AB | Juvenile Boys | 10 | 11:23am | 1 |
Nico Aulicino | Calgary, AB | Bantam Boys | 9 | 11:14am | 1 |
Cooper Lindberg | Calgary, AB | Bantam Boys | 9 | 11:14am | 1 |
Tommy McKenzie | Calgary, AB | Bantam Boys | 9 | 11:14am | 1 |
Matthew Fleet | Calgary, AB | Bantam Boys | 9 | 11:14am | 1 |
Braeden Petro | Lethbridge, AB | Bantam Boys | 8 | 11:06am | 1 |
Thomas Sluka | Canmore, AB | Bantam Boys | 8 | 11:06am | 1 |
Tyson Gross | Calgary, AB | Bantam Boys | 8 | 11:06am | 1 |
Ajay Ranganathan | Calgary, AB | Bantam Boys | 8 | 11:06am | 1 |
Christian Hansen | Okotoks, AB | Bantam Boys | 7 | 10:57am | 1 |
Brady Brenner | Calgary, AB | Bantam Boys | 7 | 10:57am | 1 |
Spence Matson | Lethbridge, AB | Bantam Boys | 7 | 10:57am | 1 |
Alex Gerrard | Red Deer County, AB | Bantam Boys | 7 | 10:57am | 1 |
Ryler Bergman | Carstairs , AB | Bantam Boys | 6 | 10:49am | 1 |
Dylan Churchill | Biggar, SK | Bantam Boys | 6 | 10:49am | 1 |
Matt Altwasser | Calgary, AB | Bantam Boys | 6 | 10:49am | 1 |
Kole Keenas | Wheatland County, AB | Peewee Boys | 5 | 10:40am | 1 |
Jaiden Koonar | Calgary, AB | Peewee Boys | 5 | 10:40am | 1 |
Peyton Stahl | Priddis Greens, AB | Peewee Boys | 5 | 10:40am | 1 |
Bradin Stahl | Priddis Greens , AB | Peewee Boys | 5 | 10:40am | 1 |
Christian Waldron | Calgary, AB | Peewee Boys | 4 | 10:32am | 1 |
Tate Bruggeman | Edmonton, AB | Peewee Boys | 4 | 10:32am | 1 |
Mac Andrekson | Calgary, AB | Peewee Boys | 4 | 10:32am | 1 |
Zachary Haydamack | Calgary, AB | Peewee Boys | 4 | 10:32am | 1 |
Alex Makarchuk | Taber, AB | Peewee Boys | 3 | 10:23am | 1 |
Christopher McLarty | Okotoks, AB | Peewee Boys | 3 | 10:23am | 1 |
Connor Czirjak | Rocky View County, AB | Peewee Boys | 3 | 10:23am | 1 |
Cassidy Couture | Calgary, AB | 15-19 Girls | 2 | 10:15am | 1 |
Jenna Bruggeman | Edmonton, AB | 15-19 Girls | 2 | 10:15am | 1 |
Sydney Scraba | Calgary, AB | 15-19 Girls | 2 | 10:15am | 1 |
Alanna Makarchuk | Taber, AB | U15 Girls | 1 | 10:06am | 1 |
Sydney Kostreba | Calgary, AB | U15 Girls | 1 | 10:06am | 1 |