LOG IN
  User:   Pass:
Canada's most-played Junior Golf Tour

Canada's most-played Junior Golf Tour

The Road to College Golf, run exclusively by PGA Professionals

Tee Times

November 11-13, 2016
Phoenix, AZ

Name City Division Round 3
Grp Tee Time H #
Colwyn Abgrall Niverville, MB Junior Boys 8 7:30am 6A
Kyle Antochow Airdrie, AB Junior Boys 4 7:30am 2B
Jacob Armstrong Winnipeg, MB Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Angela Arora Surrey, BC U15 Girls 26 7:30am 18
Xavier Ayora Kitchener, ON Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Zak Bannatyne Winnipeg, MB Junior Boys 9 7:30am 6B
Cole Bateman Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12
Ben Bauer Waterloo, ON Bantam Boys 17 7:30am 12
Jordan Bean Canmore, AB Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Taylor Bourdon Delta, BC Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Cole Bowering Vancouver, BC Bantam Boys 18 7:30am 13A
Chase Broderson Lacombe, AB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Eric (Joohyung) Byun Richmond Hill, ON Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Andrew Campbell Saskatoon, SK Juvenile Boys 22 7:30am 15
Matt Campbell Calgary, AB Junior Boys 7 7:30am 5
Jace Carlisle Estevan, SK Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Brandon Chai Vernon, BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Stephanie Chelack Calgary, AB U15 Girls 26 7:30am 18
Andrew Chelack Calgary, AB Junior Boys 4 7:30am 2B
Braeden Cooper Vernon, BC Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Callum Davison Duncan, BC Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Carson DeThomasis London, ON Junior Boys 4 7:30am 2B
Samuel Diamond Winnipeg, MB Junior Boys 7 7:30am 5
Richard Dou Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12
Jayden Dudas Estevan, SK Bantam Boys 18 7:30am 13A
Cam Duffin Red Deer, AB Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Alicia Easthope St. Albert, AB 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Cole Ferguson Winnipeg, MB Junior Boys 5 7:30am 3A
Colby Friedrich Battleford, SK Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Aidan Goodfellow Parksville, BC Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Carter Graf Sylvan Lake, AB Juvenile Boys 25 7:30am 17
Logan Graf Sylvan Lake, AB Peewee Boys 10 7:30am 7
Daniel Grant Edmonton, AB Junior Boys 3 7:30am 2A
Logan Hackett Oakville, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Samuel Hamelin Stettler, AB Juvenile Boys 22 7:30am 15
Kyle Hameliy Burlington, ON Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Drew Harvie Kelowna, BC Junior Boys 6 7:30am 4
Dylan Henderson Waterloo, ON Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Ben Hirasawa Toronto, ON Bantam Boys 16 7:30am 11
Ryan Hodgins Medicine Hat, AB Bantam Boys 18 7:30am 13A
Wesley Hoydalo Selkirk, MB Junior Boys 7 7:30am 5
Cooper Humphreys Kelowna, BC Peewee Boys 11 7:30am 8
Jackson Jacob Fort Langley, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Davide Kaiser Kelowna, BC Junior Boys 9 7:30am 6B
Cam Kellett London, ON Junior Boys 1 7:30am 1A
Braxton Kuntz Winnipeg, MB Peewee Boys 11 7:30am 8
Jacob Kydd Regina, SK Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Sarah Lawrence Duvall, WA 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Parker Layton La Ronge, SK Bantam Boys 16 7:30am 11
Anthony Leicht Winnipeg, MB Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Kyle Leiman Victoria , BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Elise Liu Richmond, BC U15 Girls 26 7:30am 18
Justin Loro Calgary, AB Junior Boys 6 7:30am 4
Jacob Magee Calgary, AB Junior Boys 3 7:30am 2A
Nicholas Mah Edmonton, AB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Brandon Maxwell Eckville, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Tommy McKenzie Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12
Brady McKinlay Lacombe, AB Juvenile Boys 22 7:30am 15
Ryan McMillan Winnipeg, MB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Evan Merrier Surrey, BC Junior Boys 7 7:30am 5
Austin Morrison Lloydminster, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Davey Morton Woodstock, ON Junior Boys 6 7:30am 4
Bradley Moser Saskatoon, SK Juvenile Boys 22 7:30am 15
Stephen Oleskiw Yorkton, SK Junior Boys 3 7:30am 2A
Jace Ouellette Red Deer County, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Ely Overennay Castlegar, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Sandee Park West Vancouver, BC 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Hunter Penalva Vernon, BC Bantam Boys 16 7:30am 11
Ronnie Postnikoff Courtenay , BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Luke Quanson Coquitlam, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Cole Radbourne Grande Prairie, AB Junior Boys 9 7:30am 6B
James Robillard St.Albert, AB Junior Boys 6 7:30am 4
Bennett Ruby Waterloo, ON Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Raylyn Schmidt Moose Jaw, SK 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Connor Scissons Saskatoon, SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Sydney Scraba Calgary, AB 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Eric Shea Brantford, ON Junior Boys 5 7:30am 3A
Carter Snowden Kitchener, ON Junior Boys 3 7:30am 2A
Bradin Stahl Priddis Greens , AB Peewee Boys 11 7:30am 8
Ryan Stovin Estevan, SK Junior Boys 4 7:30am 2B
Eric Strick Winnipeg, MB Bantam Boys 18 7:30am 13A
Freddy Sun Vancouver, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Thomas Sutherland Hammonds Plains, NS Bantam Boys 16 7:30am 11
Reid Svendsen Spruce Grove, AB Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Tatiana Tait Mannheim, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Connor Tate Kindersley, SK Junior Boys 2 7:30am 1B
Mitchell Thiessen Chilliwack, BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Hunter Thomson Calgary, AB Peewee Boys 12 7:30am 9A
Jackson Thornley Vancouver, BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Roman Timmerman Saskatoon, SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Nicholas Torry Comox, BC Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Cort Tunall Kindersley, SK Peewee Boys 10 7:30am 7
Michael Valk Medicine Hat, AB Junior Boys 5 7:30am 3A
Ryan Vest Vernon, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Tayden Wallin Humboldt , SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Abby White Simcoe, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Nathan Wiersma Waterloo, ON Junior Boys 5 7:30am 3A
George Wilkins Lake Country, BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Cole Wilson Kelowna, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Emily Zhu Richmond Hill, ON U15 Girls 26 7:30am 18
Andre Zhu Richmond Hill, ON Peewee Boys 10 7:30am 7