LOG IN
  User:   Pass:
Canada's most-played Junior Golf Tour

Canada's most-played Junior Golf Tour

The Road to College Golf, run exclusively by PGA Professionals

Tee Times

November 11-13, 2016
Phoenix, AZ

Name City Division Round 3
Grp Tee Time H #
Jace Ouellette Red Deer County, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Sarah Lawrence Duvall, WA 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Samuel Diamond Winnipeg, MB Junior Boys 7 7:30am 5
Bradin Stahl Priddis Greens , AB Peewee Boys 11 7:30am 8
Ronnie Postnikoff Courtenay , BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Eric Strick Winnipeg, MB Bantam Boys 18 7:30am 13A
Emily Zhu Richmond Hill, ON U15 Girls 26 7:30am 18
Andre Zhu Richmond Hill, ON Peewee Boys 10 7:30am 7
Aidan Goodfellow Parksville, BC Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Cort Tunall Kindersley, SK Peewee Boys 10 7:30am 7
Jackson Jacob Fort Langley, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Raylyn Schmidt Moose Jaw, SK 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Eric Shea Brantford, ON Junior Boys 5 7:30am 3A
Jayden Dudas Estevan, SK Bantam Boys 18 7:30am 13A
Brandon Chai Vernon, BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Mitchell Thiessen Chilliwack, BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Kyle Leiman Victoria , BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Jacob Armstrong Winnipeg, MB Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Carter Snowden Kitchener, ON Junior Boys 3 7:30am 2A
Taylor Bourdon Delta, BC Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Luke Quanson Coquitlam, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Colwyn Abgrall Niverville, MB Junior Boys 8 7:30am 6A
Ryan Vest Vernon, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Ely Overennay Castlegar, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Bradley Moser Saskatoon, SK Juvenile Boys 22 7:30am 15
Nathan Wiersma Waterloo, ON Junior Boys 5 7:30am 3A
Colby Friedrich Battleford, SK Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Dylan Henderson Waterloo, ON Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Bennett Ruby Waterloo, ON Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Richard Dou Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12
Freddy Sun Vancouver, BC Peewee Boys 12 7:30am 9A
Braxton Kuntz Winnipeg, MB Peewee Boys 11 7:30am 8
Kyle Hameliy Burlington, ON Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Tayden Wallin Humboldt , SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Callum Davison Duncan, BC Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Samuel Hamelin Stettler, AB Juvenile Boys 22 7:30am 15
Sydney Scraba Calgary, AB 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Jacob Kydd Regina, SK Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Nicholas Mah Edmonton, AB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Austin Morrison Lloydminster, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Evan Merrier Surrey, BC Junior Boys 7 7:30am 5
Zak Bannatyne Winnipeg, MB Junior Boys 9 7:30am 6B
Stephanie Chelack Calgary, AB U15 Girls 26 7:30am 18
Carter Graf Sylvan Lake, AB Juvenile Boys 25 7:30am 17
Connor Tate Kindersley, SK Junior Boys 2 7:30am 1B
Hunter Thomson Calgary, AB Peewee Boys 12 7:30am 9A
Cam Duffin Red Deer, AB Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Wesley Hoydalo Selkirk, MB Junior Boys 7 7:30am 5
Alicia Easthope St. Albert, AB 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Eric (Joohyung) Byun Richmond Hill, ON Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Matt Campbell Calgary, AB Junior Boys 7 7:30am 5
Brandon Maxwell Eckville, AB Junior Boys 2 7:30am 1B
Cole Wilson Kelowna, BC Juvenile Boys 25 7:30am 17
Thomas Sutherland Hammonds Plains, NS Bantam Boys 16 7:30am 11
Cooper Humphreys Kelowna, BC Peewee Boys 11 7:30am 8
Ryan Hodgins Medicine Hat, AB Bantam Boys 18 7:30am 13A
Brady McKinlay Lacombe, AB Juvenile Boys 22 7:30am 15
Elise Liu Richmond, BC U15 Girls 26 7:30am 18
Parker Layton La Ronge, SK Bantam Boys 16 7:30am 11
Reid Svendsen Spruce Grove, AB Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Hunter Penalva Vernon, BC Bantam Boys 16 7:30am 11
Jace Carlisle Estevan, SK Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Andrew Campbell Saskatoon, SK Juvenile Boys 22 7:30am 15
Davide Kaiser Kelowna, BC Junior Boys 9 7:30am 6B
Cole Ferguson Winnipeg, MB Junior Boys 5 7:30am 3A
Cole Bowering Vancouver, BC Bantam Boys 18 7:30am 13A
Braeden Cooper Vernon, BC Juvenile Boys 23 7:30am 16A
Angela Arora Surrey, BC U15 Girls 26 7:30am 18
Ben Bauer Waterloo, ON Bantam Boys 17 7:30am 12
Ben Hirasawa Toronto, ON Bantam Boys 16 7:30am 11
Cole Radbourne Grande Prairie, AB Junior Boys 9 7:30am 6B
Connor Scissons Saskatoon, SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Anthony Leicht Winnipeg, MB Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Logan Graf Sylvan Lake, AB Peewee Boys 10 7:30am 7
Andrew Chelack Calgary, AB Junior Boys 4 7:30am 2B
George Wilkins Lake Country, BC Juvenile Boys 24 7:30am 16B
Chase Broderson Lacombe, AB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Drew Harvie Kelowna, BC Junior Boys 6 7:30am 4
Carson DeThomasis London, ON Junior Boys 4 7:30am 2B
Ryan Stovin Estevan, SK Junior Boys 4 7:30am 2B
Daniel Grant Edmonton, AB Junior Boys 3 7:30am 2A
Kyle Antochow Airdrie, AB Junior Boys 4 7:30am 2B
Cole Bateman Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12
James Robillard St.Albert, AB Junior Boys 6 7:30am 4
Justin Loro Calgary, AB Junior Boys 6 7:30am 4
Sandee Park West Vancouver, BC 15-19 Girls 14 7:30am 10A
Stephen Oleskiw Yorkton, SK Junior Boys 3 7:30am 2A
Cam Kellett London, ON Junior Boys 1 7:30am 1A
Jacob Magee Calgary, AB Junior Boys 3 7:30am 2A
Tatiana Tait Mannheim, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Ryan McMillan Winnipeg, MB Juvenile Boys 19 7:30am 13B
Roman Timmerman Saskatoon, SK Junior Boys 8 7:30am 6A
Xavier Ayora Kitchener, ON Juvenile Boys 20 7:30am 14A
Nicholas Torry Comox, BC Juvenile Boys 21 7:30am 14B
Davey Morton Woodstock, ON Junior Boys 6 7:30am 4
Michael Valk Medicine Hat, AB Junior Boys 5 7:30am 3A
Jackson Thornley Vancouver, BC Junior Boys 1 7:30am 1A
Jordan Bean Canmore, AB Juvenile Boys 15 7:30am 10B
Abby White Simcoe, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Logan Hackett Oakville, ON 15-19 Girls 13 7:30am 9B
Tommy McKenzie Calgary, AB Bantam Boys 17 7:30am 12