November 11-13, 2016
Phoenix, AZ
Name | City | Division | Round 3 | ||
---|---|---|---|---|---|
Grp | Tee Time | H # | |||
Sarah Lawrence | Duvall, WA | 15-19 Girls | 14 | 7:30am | 10A |
Sydney Scraba | Calgary, AB | 15-19 Girls | 14 | 7:30am | 10A |
Alicia Easthope | St. Albert, AB | 15-19 Girls | 14 | 7:30am | 10A |
Sandee Park | West Vancouver, BC | 15-19 Girls | 14 | 7:30am | 10A |
Jordan Bean | Canmore, AB | Juvenile Boys | 15 | 7:30am | 10B |
Bennett Ruby | Waterloo, ON | Juvenile Boys | 15 | 7:30am | 10B |
Eric (Joohyung) Byun | Richmond Hill, ON | Juvenile Boys | 15 | 7:30am | 10B |
Callum Davison | Duncan, BC | Juvenile Boys | 15 | 7:30am | 10B |
Hunter Penalva | Vernon, BC | Bantam Boys | 16 | 7:30am | 11 |
Parker Layton | La Ronge, SK | Bantam Boys | 16 | 7:30am | 11 |
Thomas Sutherland | Hammonds Plains, NS | Bantam Boys | 16 | 7:30am | 11 |
Ben Hirasawa | Toronto, ON | Bantam Boys | 16 | 7:30am | 11 |
Richard Dou | Calgary, AB | Bantam Boys | 17 | 7:30am | 12 |
Ben Bauer | Waterloo, ON | Bantam Boys | 17 | 7:30am | 12 |
Tommy McKenzie | Calgary, AB | Bantam Boys | 17 | 7:30am | 12 |
Cole Bateman | Calgary, AB | Bantam Boys | 17 | 7:30am | 12 |
Eric Strick | Winnipeg, MB | Bantam Boys | 18 | 7:30am | 13A |
Ryan Hodgins | Medicine Hat, AB | Bantam Boys | 18 | 7:30am | 13A |
Cole Bowering | Vancouver, BC | Bantam Boys | 18 | 7:30am | 13A |
Jayden Dudas | Estevan, SK | Bantam Boys | 18 | 7:30am | 13A |
Kyle Hameliy | Burlington, ON | Juvenile Boys | 19 | 7:30am | 13B |
Nicholas Mah | Edmonton, AB | Juvenile Boys | 19 | 7:30am | 13B |
Chase Broderson | Lacombe, AB | Juvenile Boys | 19 | 7:30am | 13B |
Ryan McMillan | Winnipeg, MB | Juvenile Boys | 19 | 7:30am | 13B |
Colby Friedrich | Battleford, SK | Juvenile Boys | 20 | 7:30am | 14A |
Cam Duffin | Red Deer, AB | Juvenile Boys | 20 | 7:30am | 14A |
Xavier Ayora | Kitchener, ON | Juvenile Boys | 20 | 7:30am | 14A |
Jace Carlisle | Estevan, SK | Juvenile Boys | 20 | 7:30am | 14A |
Nicholas Torry | Comox, BC | Juvenile Boys | 21 | 7:30am | 14B |
Anthony Leicht | Winnipeg, MB | Juvenile Boys | 21 | 7:30am | 14B |
Reid Svendsen | Spruce Grove, AB | Juvenile Boys | 21 | 7:30am | 14B |
Aidan Goodfellow | Parksville, BC | Juvenile Boys | 21 | 7:30am | 14B |
Andrew Campbell | Saskatoon, SK | Juvenile Boys | 22 | 7:30am | 15 |
Brady McKinlay | Lacombe, AB | Juvenile Boys | 22 | 7:30am | 15 |
Samuel Hamelin | Stettler, AB | Juvenile Boys | 22 | 7:30am | 15 |
Bradley Moser | Saskatoon, SK | Juvenile Boys | 22 | 7:30am | 15 |
Jacob Kydd | Regina, SK | Juvenile Boys | 23 | 7:30am | 16A |
Taylor Bourdon | Delta, BC | Juvenile Boys | 23 | 7:30am | 16A |
Jacob Armstrong | Winnipeg, MB | Juvenile Boys | 23 | 7:30am | 16A |
Braeden Cooper | Vernon, BC | Juvenile Boys | 23 | 7:30am | 16A |
Dylan Henderson | Waterloo, ON | Juvenile Boys | 24 | 7:30am | 16B |
Ronnie Postnikoff | Courtenay , BC | Juvenile Boys | 24 | 7:30am | 16B |
George Wilkins | Lake Country, BC | Juvenile Boys | 24 | 7:30am | 16B |
Brandon Chai | Vernon, BC | Juvenile Boys | 24 | 7:30am | 16B |
Ely Overennay | Castlegar, BC | Juvenile Boys | 25 | 7:30am | 17 |
Cole Wilson | Kelowna, BC | Juvenile Boys | 25 | 7:30am | 17 |
Jackson Jacob | Fort Langley, BC | Juvenile Boys | 25 | 7:30am | 17 |
Carter Graf | Sylvan Lake, AB | Juvenile Boys | 25 | 7:30am | 17 |
Elise Liu | Richmond, BC | U15 Girls | 26 | 7:30am | 18 |
Stephanie Chelack | Calgary, AB | U15 Girls | 26 | 7:30am | 18 |
Emily Zhu | Richmond Hill, ON | U15 Girls | 26 | 7:30am | 18 |
Angela Arora | Surrey, BC | U15 Girls | 26 | 7:30am | 18 |
Mitchell Thiessen | Chilliwack, BC | Junior Boys | 1 | 7:30am | 1A |
Kyle Leiman | Victoria , BC | Junior Boys | 1 | 7:30am | 1A |
Jackson Thornley | Vancouver, BC | Junior Boys | 1 | 7:30am | 1A |
Cam Kellett | London, ON | Junior Boys | 1 | 7:30am | 1A |
Brandon Maxwell | Eckville, AB | Junior Boys | 2 | 7:30am | 1B |
Jace Ouellette | Red Deer County, AB | Junior Boys | 2 | 7:30am | 1B |
Austin Morrison | Lloydminster, AB | Junior Boys | 2 | 7:30am | 1B |
Connor Tate | Kindersley, SK | Junior Boys | 2 | 7:30am | 1B |
Daniel Grant | Edmonton, AB | Junior Boys | 3 | 7:30am | 2A |
Jacob Magee | Calgary, AB | Junior Boys | 3 | 7:30am | 2A |
Stephen Oleskiw | Yorkton, SK | Junior Boys | 3 | 7:30am | 2A |
Carter Snowden | Kitchener, ON | Junior Boys | 3 | 7:30am | 2A |
Andrew Chelack | Calgary, AB | Junior Boys | 4 | 7:30am | 2B |
Kyle Antochow | Airdrie, AB | Junior Boys | 4 | 7:30am | 2B |
Carson DeThomasis | London, ON | Junior Boys | 4 | 7:30am | 2B |
Ryan Stovin | Estevan, SK | Junior Boys | 4 | 7:30am | 2B |
Michael Valk | Medicine Hat, AB | Junior Boys | 5 | 7:30am | 3A |
Cole Ferguson | Winnipeg, MB | Junior Boys | 5 | 7:30am | 3A |
Nathan Wiersma | Waterloo, ON | Junior Boys | 5 | 7:30am | 3A |
Eric Shea | Brantford, ON | Junior Boys | 5 | 7:30am | 3A |
James Robillard | St.Albert, AB | Junior Boys | 6 | 7:30am | 4 |
Drew Harvie | Kelowna, BC | Junior Boys | 6 | 7:30am | 4 |
Davey Morton | Woodstock, ON | Junior Boys | 6 | 7:30am | 4 |
Justin Loro | Calgary, AB | Junior Boys | 6 | 7:30am | 4 |
Matt Campbell | Calgary, AB | Junior Boys | 7 | 7:30am | 5 |
Evan Merrier | Surrey, BC | Junior Boys | 7 | 7:30am | 5 |
Wesley Hoydalo | Selkirk, MB | Junior Boys | 7 | 7:30am | 5 |
Samuel Diamond | Winnipeg, MB | Junior Boys | 7 | 7:30am | 5 |
Colwyn Abgrall | Niverville, MB | Junior Boys | 8 | 7:30am | 6A |
Roman Timmerman | Saskatoon, SK | Junior Boys | 8 | 7:30am | 6A |
Tayden Wallin | Humboldt , SK | Junior Boys | 8 | 7:30am | 6A |
Connor Scissons | Saskatoon, SK | Junior Boys | 8 | 7:30am | 6A |
Davide Kaiser | Kelowna, BC | Junior Boys | 9 | 7:30am | 6B |
Cole Radbourne | Grande Prairie, AB | Junior Boys | 9 | 7:30am | 6B |
Zak Bannatyne | Winnipeg, MB | Junior Boys | 9 | 7:30am | 6B |
Andre Zhu | Richmond Hill, ON | Peewee Boys | 10 | 7:30am | 7 |
Cort Tunall | Kindersley, SK | Peewee Boys | 10 | 7:30am | 7 |
Logan Graf | Sylvan Lake, AB | Peewee Boys | 10 | 7:30am | 7 |
Braxton Kuntz | Winnipeg, MB | Peewee Boys | 11 | 7:30am | 8 |
Bradin Stahl | Priddis Greens , AB | Peewee Boys | 11 | 7:30am | 8 |
Cooper Humphreys | Kelowna, BC | Peewee Boys | 11 | 7:30am | 8 |
Ryan Vest | Vernon, BC | Peewee Boys | 12 | 7:30am | 9A |
Hunter Thomson | Calgary, AB | Peewee Boys | 12 | 7:30am | 9A |
Freddy Sun | Vancouver, BC | Peewee Boys | 12 | 7:30am | 9A |
Luke Quanson | Coquitlam, BC | Peewee Boys | 12 | 7:30am | 9A |
Tatiana Tait | Mannheim, ON | 15-19 Girls | 13 | 7:30am | 9B |
Abby White | Simcoe, ON | 15-19 Girls | 13 | 7:30am | 9B |
Logan Hackett | Oakville, ON | 15-19 Girls | 13 | 7:30am | 9B |
Raylyn Schmidt | Moose Jaw, SK | 15-19 Girls | 13 | 7:30am | 9B |