August 27-28, 2019
Wallace, NS
Name | City | Division | Round 2 | ||
---|---|---|---|---|---|
Grp | Tee Time | H # | |||
Rory White | Fall River, NS | Junior Boys | 17 | 1:08pm | 1 |
Cam White | Belfast, PE | Junior Boys | 17 | 1:08pm | 1 |
Allison Tran | Bedford, NS | 15-19 Girls | 3 | 11:16am | 1 |
Claire Tramble | Bedford, NS | 15-19 Girls | 2 | 11:08am | 1 |
Logan Tramble | Bedford, NS | Junior Boys | 19 | 1:24pm | 1 |
Thomas Sutherland | Hammonds Plains, NS | Juvenile Boys | 10 | 12:12pm | 1 |
Jake Smith | Dartmouth, NS | Juvenile Boys | 15 | 12:52pm | 1 |
Alex Smith | Irishtown, NB | Juvenile Boys | 12 | 12:28pm | 1 |
Stephanie Roy | Dieppe, NB | U15 Girls | 1 | 11:00am | 1 |
Nicholas Ritchie | Quispamsis , NB | Juvenile Boys | 15 | 12:52pm | 1 |
Lily Reid | Halifax, NS | 15-19 Girls | 2 | 11:08am | 1 |
Luke Reeves-Rollins | Charlottetown, PE | Collegiate | 20 | 1:32pm | 1 |
Annika Parkash | Halifax, NS | U15 Girls | 2 | 11:08am | 1 |
John Munroe | Halifax, NS | Collegiate | 20 | 1:32pm | 1 |
Simon Mullen | Shortts Lake, NS | Bantam Boys | 8 | 11:56am | 1 |
Elliott Mullen | Shortts Lake, NS | Peewee Boys | 5 | 11:32am | 1 |
Owen Mullen | Truro, NS | Juvenile Boys | 15 | 12:52pm | 1 |
Dimitri Mihelakos | Halifax, NS | Juvenile Boys | 13 | 12:36pm | 1 |
Ethan McFadden | Upper Coverdale, NB | Juvenile Boys | 10 | 12:12pm | 1 |
Dylan MacLeod | Carleton Place, ON | Juvenile Boys | 12 | 12:28pm | 1 |
Jack MacKinnon | Charlottetown , PE | Juvenile Boys | 9 | 12:04pm | 1 |
Katie MacIntyre | Beaver Bank, NS | U15 Girls | 1 | 11:00am | 1 |
Jakob Lorefice | Antigonish, NS | Juvenile Boys | 11 | 12:20pm | 1 |
Taylor Long | New Glasgow, NS | 15-19 Girls | 3 | 11:16am | 1 |
Jacob LeBlanc | Dieppe, NB | Bantam Boys | 8 | 11:56am | 1 |
Yanic Leblanc | Greater Lakeburn, NB | Juvenile Boys | 11 | 12:20pm | 1 |
Drew Keiver | Dartmouth, NS | Peewee Boys | 5 | 11:32am | 1 |
Gavin Ives | Middle Sackville, NS | Juvenile Boys | 13 | 12:36pm | 1 |
Ben Hooper | Hammonds Plains, NS | Juvenile Boys | 9 | 12:04pm | 1 |
Jacob Hall | St-Isidore, NB | Juvenile Boys | 15 | 12:52pm | 1 |
Amelie Guitard | Moncton, NB | 15-19 Girls | 3 | 11:16am | 1 |
Alexandra Guitard | Moncton, NB | 15-19 Girls | 3 | 11:16am | 1 |
Zachary Gaudet | Truro, NS | Peewee Boys | 5 | 11:32am | 1 |
Cameron Gannon | Beaver Bank, NS | Junior Boys | 18 | 1:16pm | 1 |
Jared Fraser | Bedford, NS | Junior Boys | 17 | 1:08pm | 1 |
Logan Forward | Enfield, NS | Juvenile Boys | 14 | 12:44pm | 1 |
Eric Foote | Fall River, NS | Junior Boys | 18 | 1:16pm | 1 |
Blake Fish | Middle West Pubnico, NS | Bantam Boys | 7 | 11:48am | 1 |
Isaac Fahey | Truro, NS | Bantam Boys | 6 | 11:40am | 1 |
Mackenzie Deveau | Moncton, NB | 15-19 Girls | 4 | 11:24am | 1 |
Seamus Dentremont | Lower West Pubnico, NS | Bantam Boys | 8 | 11:56am | 1 |
Will Denny | Beaverbank, NS | Bantam Boys | 6 | 11:40am | 1 |
Ryan Curtis | Fredericton , NB | Junior Boys | 16 | 1:00pm | 1 |
Danielle Cumby | Canaan, NS | 15-19 Girls | 4 | 11:24am | 1 |
Patrick Cormier | Dieppe, NB | Junior Boys | 16 | 1:00pm | 1 |
Jordie Cooper | Fall River, NS | Juvenile Boys | 14 | 12:44pm | 1 |
Nicholas Colton | Bathurst, NB | Bantam Boys | 7 | 11:48am | 1 |
Avery Cohen | New Glasgow, NS | U15 Girls | 1 | 11:00am | 1 |
Grady Cohen | New Glasgow, NS | Peewee Boys | 5 | 11:32am | 1 |
Nathan Clow | Fall River, NS | Juvenile Boys | 13 | 12:36pm | 1 |
Benjamin Childs | Halifax, NS | Juvenile Boys | 14 | 12:44pm | 1 |
Brent Chapman | Merigomish, NS | Bantam Boys | 6 | 11:40am | 1 |
Mark Chandler | Chester, NS | Junior Boys | 19 | 1:24pm | 1 |
Justin Caron | Summerside, PE | Junior Boys | 19 | 1:24pm | 1 |
Owen Canavan | Hammonds Plains, NS | Juvenile Boys | 14 | 12:44pm | 1 |
Cole Bernard | Truro, NS | Junior Boys | 18 | 1:16pm | 1 |
Ethan Barter | Uppercoverdale, NB | Junior Boys | 19 | 1:24pm | 1 |
Barrett Baker | New Glasgow , NS | Juvenile Boys | 10 | 12:12pm | 1 |
Abbey Baker | Halifax, NS | U15 Girls | 4 | 11:24am | 1 |
Yannick Babineau | Dieppe, NB | Junior Boys | 16 | 1:00pm | 1 |
Julien Babineau | Dieppe, NB | Bantam Boys | 7 | 11:48am | 1 |
Olivier Aucoin | Moncton, NB | Juvenile Boys | 9 | 12:04pm | 1 |
Pierre-Luc Arsenault | Saint-Louis, NB | Juvenile Boys | 12 | 12:28pm | 1 |
Nathan Archibald | Riverview, NB | Juvenile Boys | 11 | 12:20pm | 1 |