June 11-12, 2016
New Minas (Wolfville), NS
Name | City | Division | Round 2 | ||
---|---|---|---|---|---|
Grp | Tee Time | H # | |||
Patrick Jackson | Truro Heights, NS | Junior Boys | 28 | 2:45pm | 1 |
Ben Curtis | Fall River, NS | Junior Boys | 26 | 2:29pm | 1 |
Jonah Vidito | Kentville, NS | Junior Boys | 29 | 2:53pm | 1 |
Drew Ward | New Minas, NS | Junior Boys | 27 | 2:37pm | 1 |
Jack Anderson | Halifax, NS | Junior Boys | 27 | 2:37pm | 1 |
Liam Delehanty | Bedford, NS | Junior Boys | 28 | 2:45pm | 1 |
Matthew Chandler | Chester, NS | Junior Boys | 29 | 2:53pm | 1 |
Aubrey Farrell | Sydney Forks, NS | Junior Boys | 29 | 2:53pm | 1 |
Michael Smith | Dartmouth, NS | Junior Boys | 25 | 2:21pm | 1 |
Andrew Cooke | Hammonds Plains, NS | Junior Boys | 27 | 2:37pm | 1 |
Jacob LeBlanc | Arcadia, NS | Junior Boys | 25 | 2:21pm | 1 |
Justin MacDonald | Fall River, NS | Junior Boys | 28 | 2:45pm | 1 |
Jason Sieber | Dartmouth, NS | Junior Boys | 25 | 2:21pm | 1 |
Brandon Cuvelier | Dartmouth, NS | Junior Boys | 26 | 2:29pm | 1 |
John David Coffin | New Glasgow, NS | Junior Boys | 26 | 2:29pm | 1 |
Chad Wilson | Sackville, NS | Juvenile Boys | 16 | 1:09pm | 1 |
Logan Tramble | Bedford, NS | Juvenile Boys | 19 | 1:33pm | 1 |
Brennen Donovan | Riverview, NB | Juvenile Boys | 16 | 1:09pm | 1 |
Shaun Margeson | Fall River, NS | Juvenile Boys | 24 | 2:13pm | 1 |
Dylan Patterson | Bedford, NS | Juvenile Boys | 22 | 1:57pm | 1 |
Benjamin Chassé | Fall River, NS | Juvenile Boys | 23 | 2:05pm | 1 |
Alex Wynter | Moncton, NB | Juvenile Boys | 17 | 1:17pm | 1 |
Noah Pearson | Fall River, NS | Juvenile Boys | 20 | 1:41pm | 1 |
Teran Newell | RR 1 Barrington, NS | Juvenile Boys | 19 | 1:33pm | 1 |
Evan Callaghan | Stellarton, NS | Juvenile Boys | 24 | 2:13pm | 1 |
Dean Vial | Port Williams, NS | Juvenile Boys | 16 | 1:09pm | 1 |
Sam Kimball | LaHave, NS | Juvenile Boys | 18 | 1:25pm | 1 |
Ewan Kelly | Beaver Bank, NS | Juvenile Boys | 23 | 2:05pm | 1 |
Samuel Roy | Truro, NS | Juvenile Boys | 21 | 1:49pm | 1 |
Chris Consmueller | Halifax, NS | Juvenile Boys | 18 | 1:25pm | 1 |
Luke Wilson | Bedford, NS | Juvenile Boys | 21 | 1:49pm | 1 |
Matt West | Bedford, NS | Juvenile Boys | 19 | 1:33pm | 1 |
Zach Brown | Lantz, NS | Juvenile Boys | 18 | 1:25pm | 1 |
Nash Smith | Moncton , NB | Juvenile Boys | 17 | 1:17pm | 1 |
John Mosher | Halifax, NS | Juvenile Boys | 24 | 2:13pm | 1 |
Ben Thomander | Beaver Bank, NS | Juvenile Boys | 20 | 1:41pm | 1 |
Austin McBurnie | Brookfeild , NS | Juvenile Boys | 20 | 1:41pm | 1 |
Ryan O'Hearn | Waverley, NS | Juvenile Boys | 22 | 1:57pm | 1 |
Zachary Forsythe | Coldbrook, NS | Juvenile Boys | 22 | 1:57pm | 1 |
Jakob Wamboldt | Hammonds Plains, NS | Juvenile Boys | 23 | 2:05pm | 1 |
Conor Savage | Dartmouth, NS | Juvenile Boys | 21 | 1:49pm | 1 |
Nathan Johnston | Enfield, NS | Juvenile Boys | 17 | 1:17pm | 1 |
Andrew Cash | Upper Tantallon, NS | Bantam Boys | 15 | 1:01pm | 1 |
Alec MacVicar | Dartmouth, NS | Bantam Boys | 9 | 12:13pm | 1 |
Alec Anderson | Halifax, NS | Bantam Boys | 12 | 12:37pm | 1 |
Daniel Kirby | Woodstock, NB | Bantam Boys | 14 | 12:53pm | 1 |
Ben Callaghan | Stellarton, NS | Bantam Boys | 14 | 12:53pm | 1 |
Aden Kavanaugh | Dartmouth, NS | Bantam Boys | 13 | 12:45pm | 1 |
Craig Landry | Antigonish, NS | Bantam Boys | 11 | 12:29pm | 1 |
Jake Smith | Dartmouth, NS | Bantam Boys | 11 | 12:29pm | 1 |
Cameron Cormier | Dieppe, NB | Bantam Boys | 10 | 12:21pm | 1 |
Samuel Cormier | Dieppe, NB | Bantam Boys | 13 | 12:45pm | 1 |
Luke Baldwin | Hammonds Plains, NS | Bantam Boys | 13 | 12:45pm | 1 |
Owen Mullen | Truro, NS | Bantam Boys | 15 | 1:01pm | 1 |
Pierre-Luc Arsenault | Saint-Louis, NB | Bantam Boys | 12 | 12:37pm | 1 |
Adrian Nunn | Halifax, NS | Bantam Boys | 10 | 12:21pm | 1 |
Mark Chandler | Chester, NS | Bantam Boys | 15 | 1:01pm | 1 |
Ewan Keays | Lunenburg, NS | Bantam Boys | 14 | 12:53pm | 1 |
Ben Bryant | Hammonds Plains, NS | Bantam Boys | 9 | 12:13pm | 1 |
Jared Fraser | Bedford, NS | Bantam Boys | 12 | 12:37pm | 1 |
Finn Kimball | LaHave, NS | Bantam Boys | 9 | 12:13pm | 1 |
William Fenton | Hammonds Plains, NS | Bantam Boys | 10 | 12:21pm | 1 |
Ryan Martin | Falmouth, NS | Bantam Boys | 11 | 12:29pm | 1 |
Alex Ross | Halifax, NS | Peewee Boys | 6 | 11:49am | 1 |
Dimitri Mihelakos | Halifax, NS | Peewee Boys | 8 | 12:05pm | 1 |
Blake Fish | Middle West Pubnico, NS | Peewee Boys | 8 | 12:05pm | 1 |
Xavier Rivard | Hammmonds Plains, NS | Peewee Boys | 6 | 11:49am | 1 |
Thomas Sutherland | Hammonds Plains, NS | Peewee Boys | 8 | 12:05pm | 1 |
Patrick Cooke | Hammonds Plains, NS | Peewee Boys | 7 | 11:57am | 1 |
Simon Mullen | Shortts Lake, NS | Peewee Boys | 7 | 11:57am | 1 |
Connor Trenholm | Cole Harbour, NS | Peewee Boys | 8 | 12:05pm | 1 |
Max Baldwin | Hammonds Plains, NS | Peewee Boys | 7 | 11:57am | 1 |
Cole MacPhee | Hammonds Plains, NS | Peewee Boys | 6 | 11:49am | 1 |
Claire Konning | Indian Mountain, NB | 15-19 Girls | 5 | 11:41am | 1 |
Heather McLean | Port Williams, NS | 15-19 Girls | 4 | 11:33am | 1 |
Emily Connors | Lakeview, NS | 15-19 Girls | 3 | 11:25am | 1 |
Sara Cumby | Canaan, NS | 15-19 Girls | 2 | 11:17am | 1 |
Allison Chandler | Chester, NS | 15-19 Girls | 4 | 11:33am | 1 |
Mackenzie Scott | Upper Hampstead, NB | 15-19 Girls | 2 | 11:17am | 1 |
Abbie Wisener | Dartmouth, NS | 15-19 Girls | 4 | 11:33am | 1 |
Laura Jones | Berry Mills, NB | 15-19 Girls | 5 | 11:41am | 1 |
Kiley MacDonald | Bedford, NS | 15-19 Girls | 2 | 11:17am | 1 |
Emily Frail | Bedford, NS | 15-19 Girls | 3 | 11:25am | 1 |
Meghan McLean | Port Williams, NS | 15-19 Girls | 5 | 11:41am | 1 |
Darcy Fuller | Avonport, NS | 15-19 Girls | 3 | 11:25am | 1 |
Haley Baker | Halifax, NS | U15 Girls | 1 | 11:09am | 1 |
Abbey Baker | Halifax, NS | U15 Girls | 1 | 11:09am | 1 |
Mackenzie Deveau | Moncton, NB | U15 Girls | 1 | 11:09am | 1 |