May 24-25, 2014
Kingston, NS
Name | City | Division | Round 2 | ||
---|---|---|---|---|---|
Grp | Tee Time | H # | |||
Dean Vial | Port Williams, NS | Bantam Boys | 9 | 10:34am | 1 |
John Mosher | Halifax, NS | Bantam Boys | 9 | 10:34am | 1 |
Ben Macdonald | Halifax, NS | Juvenile Boys | 15 | 11:22am | 1 |
Alexander Nemeskeri | Chester, NS | Juvenile Boys | 11 | 10:50am | 1 |
Ian Lewis | Fall River, NS | Junior Boys | 21 | 12:02pm | 1 |
Aiden Hickey | Bedford, NS | Juvenile Boys | 14 | 11:14am | 1 |
Brandon Pierce | St. Andrews , NB | Junior Boys | 19 | 11:46am | 1 |
Drew Ward | New Minas, NS | Juvenile Boys | 15 | 11:22am | 1 |
Shaun Margeson | Fall River, NS | Bantam Boys | 10 | 10:42am | 1 |
Lauren Pellerine | Halifax, NS | 15-19 Girls | 4 | 9:54am | 1 |
Liam Pellerine | Halifax, NS | Juvenile Boys | 11 | 10:50am | 1 |
Liz Furniss | Berwick, NS | 15-19 Girls | 4 | 9:54am | 1 |
Sara Cumby | Canaan, NS | 15-19 Girls | 3 | 9:46am | 1 |
Zachary Glazebrook | Halifax, NS | Bantam Boys | 5 | 10:02am | 1 |
Haley Glazebrook | Halifax, NS | 15-19 Girls | 3 | 9:46am | 1 |
Zachary Forsythe | Coldbrook, NS | Bantam Boys | 9 | 10:34am | 1 |
David Patterson | Bedford, NS | Juvenile Boys | 13 | 11:06am | 1 |
Owen Patterson | Bedford, NS | Junior Boys | 19 | 11:46am | 1 |
Benjamin Klassen | Bedford, NS | Juvenile Boys | 13 | 11:06am | 1 |
Matthew Chandler | Chester, NS | Juvenile Boys | 17 | 11:38am | 1 |
Andrew Cooke | Hammonds Plains, NS | Juvenile Boys | 16 | 11:30am | 1 |
Michael Lander-Pinard | Middleton, NS | Bantam Boys | 5 | 10:02am | 1 |
Jordan Ells | Hammonds Plains, NS | Junior Boys | 20 | 11:54am | 1 |
Mackenzie Clark | Fredericton, NB | Juvenile Boys | 12 | 10:58am | 1 |
Nicholas Cameron | Bathurst, NB | Bantam Boys | 6 | 10:10am | 1 |
Jacob Myra | Chester, NS | Juvenile Boys | 12 | 10:58am | 1 |
Nathan Johnston | Enfield, NS | Bantam Boys | 5 | 10:02am | 1 |
Cameron Mulrooney | Chester Basin, NS | Bantam Boys | 10 | 10:42am | 1 |
Jeremy Fraser | Halifax, NS | Junior Boys | 19 | 11:46am | 1 |
Ted Gates | , NS | Bantam Boys | 7 | 10:18am | 1 |
Jack Anderson | Halifax, NS | Juvenile Boys | 12 | 10:58am | 1 |
Darcy Fuller | Avonport, NS | 15-19 Girls | 2 | 9:38am | 1 |
Heather McLean | Port Williams, NS | 15-19 Girls | 3 | 9:46am | 1 |
Meghan McLean | Port Williams, NS | 15-19 Girls | 4 | 9:54am | 1 |
Allison Chandler | Chester, NS | 15-19 Girls | 4 | 9:54am | 1 |
Patrick Jackson | Truro Heights, NS | Juvenile Boys | 17 | 11:38am | 1 |
Taylor Brown | Port Williams, NS | Juvenile Boys | 16 | 11:30am | 1 |
Drake Batherson | New Minas, NS | Juvenile Boys | 17 | 11:38am | 1 |
Jonah Glazebrook | Halifax, NS | Bantam Boys | 8 | 10:26am | 1 |
Jonathan Carroll | Bathurst, NB | Junior Boys | 19 | 11:46am | 1 |
Luke Wilson | Bedford, NS | Bantam Boys | 7 | 10:18am | 1 |
Matt Connors | Dartmouth, NS | Bantam Boys | 7 | 10:18am | 1 |
Calvin Ross | Fredericton, NB | Juvenile Boys | 17 | 11:38am | 1 |
Bobby Dunphy | Antigonish, NS | Junior Boys | 21 | 12:02pm | 1 |
Ian McLean | Port Williams, NS | Juvenile Boys | 15 | 11:22am | 1 |
Danek Hadley | Bathurst, NB | Juvenile Boys | 14 | 11:14am | 1 |
Abbie Wisener | Dartmouth, NS | 15-19 Girls | 2 | 9:38am | 1 |
Mario Lajoie | St-Antoine Nord, NB | Juvenile Boys | 11 | 10:50am | 1 |
Jason Sieber | Dartmouth, NS | Juvenile Boys | 11 | 10:50am | 1 |
Corey McMinniman | Fredericton, NB | Junior Boys | 21 | 12:02pm | 1 |
Haley Baker | Halifax, NS | 15-19 Girls | 2 | 9:38am | 1 |
Ryan O'Hearn | Waverley, NS | Bantam Boys | 9 | 10:34am | 1 |
Sam Young | Quispamsis, NB | Junior Boys | 21 | 12:02pm | 1 |
Graham Gourley | Fredericton, NB | Bantam Boys | 10 | 10:42am | 1 |
Myles Creighton | Digby, NS | Junior Boys | 20 | 11:54am | 1 |
John Gibbons | Rothesay, NB | Junior Boys | 20 | 11:54am | 1 |
Sam Reid | Moncton, NB | Juvenile Boys | 16 | 11:30am | 1 |
Matt West | Bedford, NS | Bantam Boys | 7 | 10:18am | 1 |
Logan Tramble | Bedford, NS | Bantam Boys | 8 | 10:26am | 1 |
Devan Macdonald | , NS | Junior Boys | 20 | 11:54am | 1 |
Justin MacDonald | Fall River, NS | Juvenile Boys | 14 | 11:14am | 1 |
Liam Delehanty | Bedford, NS | Juvenile Boys | 16 | 11:30am | 1 |
Tyler Carroll | Bathurst, NB | Juvenile Boys | 13 | 11:06am | 1 |
Matt Forest | Halifax, NS | Juvenile Boys | 13 | 11:06am | 1 |
Georgia Palov | Bedford, NS | 15-19 Girls | 1 | 9:30am | 1 |
Sergio Kahil | Halifax, NS | Bantam Boys | 6 | 10:10am | 1 |
Benjamin Chassé | Fall River, NS | Bantam Boys | 8 | 10:26am | 1 |
Luke Chase | Anagnce, NB | Juvenile Boys | 14 | 11:14am | 1 |
Nick Cormier | Fall River, NS | Juvenile Boys | 15 | 11:22am | 1 |
Charlie Doran | Bedford, NS | Juvenile Boys | 12 | 10:58am | 1 |
Rebecca Nicholson | Dartmouth, NS | 15-19 Girls | 2 | 9:38am | 1 |
Dylan Patterson | Bedford, NS | Bantam Boys | 8 | 10:26am | 1 |
Kiley MacDonald | Bedford, NS | 15-19 Girls | 1 | 9:30am | 1 |
Emily Connors | Lakeview, NS | 15-19 Girls | 1 | 9:30am | 1 |
Isaac Darling | Rothesay, NB | Bantam Boys | 6 | 10:10am | 1 |
Emily Frail | Bedford, NS | 15-19 Girls | 3 | 9:46am | 1 |
Noah Pearson | Fall River, NS | Bantam Boys | 10 | 10:42am | 1 |