LOG IN
  User:   Pass:
Canada's most-played Junior Golf Tour

Canada's most-played Junior Golf Tour

The Road to College Golf, run exclusively by PGA Professionals

Tee Times

July 27-28, 2021
Invermere, BC

Name City Division Round 2
Grp Tee Time H #
Jordan Harvey Calgary, AB U15 Girls 1 9:00am 1A
Olivia Johnson Calgary, AB U15 Girls 1 9:00am 1A
Serin Girard Richmond , BC U15 Girls 1 9:00am 1A
Georgia MacKenzie Calgary, AB 15-19 Girls 3 9:00am 2A
Alanna Makarchuk Taber, AB 15-19 Girls 2 9:00am 1B
Sydney Bisgrove Calgary, AB 15-19 Girls 3 9:00am 2A
Emily Gage Calgary, AB 15-19 Girls 2 9:00am 1B
Cassandra Ogden Calgary, AB 15-19 Girls 2 9:00am 1B
Tessa Ion Calgary, AB 15-19 Girls 3 9:00am 2A
Connor Riou Strathmore, AB Peewee Boys 5 9:00am 3A
Chase Strang Airdrie, AB Peewee Boys 4 9:00am 2B
Carter Woodward Calgary, AB Peewee Boys 5 9:00am 3A
Corbin Gulevich Jasper, AB Peewee Boys 4 9:00am 2B
Solomon Tong Heritage Pointe, AB Peewee Boys 5 9:00am 3A
Bennett Love Red Deer, AB Peewee Boys 6 9:00am 4A
Brady Wagner Sherwood Park, AB Peewee Boys 5 9:00am 3A
Ryan Johnson Calgary, AB Peewee Boys 6 9:00am 4A
Mason Alexander Ardrossan, AB Peewee Boys 4 9:00am 2B
Cameron Lailey Calgary, AB Peewee Boys 6 9:00am 4A
Jim (ChengZe) Zhu Vancouver, BC Peewee Boys 6 9:00am 4A
Tyler Hennessy Calgary, AB Peewee Boys 4 9:00am 2B
Tim Hachey Osoyoos, BC Bantam Boys 11 9:00am 6B
Cooper Papp Calgary , AB Bantam Boys 9 9:00am 5B
Owen Bruins Medicine Hat, AB Bantam Boys 12 9:00am 7A
Tate MacKenzie Calgary, AB Bantam Boys 10 9:00am 6A
Bradley Loewen Calgary, AB Bantam Boys 7 9:00am 4B
Luke Regan Calgary, AB Bantam Boys 9 9:00am 5B
Kingsley Duong Kelowna, BC Bantam Boys 8 9:00am 5A
Jack Edwards Vancouver, BC Bantam Boys 9 9:00am 5B
Liam Czirjak Calgary, AB Bantam Boys 11 9:00am 6B
Adrian Roberts Rossland, BC Bantam Boys 10 9:00am 6A
Rhys Jamieson Calgary, AB Bantam Boys 8 9:00am 5A
Parker Riou Strathmore, AB Bantam Boys 12 9:00am 7A
Peter Hlushak Spruce Grove, AB Bantam Boys 11 9:00am 6B
Gordie Gage Calgary , AB Bantam Boys 7 9:00am 4B
Finley Dober Enderby, BC Bantam Boys 10 9:00am 6A
Austin Krahn Christina Lake, BC Bantam Boys 12 9:00am 7A
River Rommens High River, AB Bantam Boys 11 9:00am 6B
Tyler Kidd Calgary, AB Bantam Boys 10 9:00am 6A
Jake Brooks Innisfail, AB Bantam Boys 12 9:00am 7A
Ethan Berardocco St. Albert, AB Bantam Boys 7 9:00am 4B
Russell Quinn St. Albert, AB Bantam Boys 9 9:00am 5B
Willem Bagnall Langley, BC Bantam Boys 8 9:00am 5A
Mitchell Krahn Christina Lake, BC Juvenile Boys 18 9:00am 11A
Cole Phillips Calgary, AB Juvenile Boys 14 9:00am 9A
Alex Makarchuk Taber, AB Juvenile Boys 15 9:00am 9B
Braxton McDonald Coldstream, BC Juvenile Boys 18 9:00am 11A
Easton Hopkins Calgary, AB Juvenile Boys 16 9:00am 10A
Seth Murphy Lethbridge, AB Juvenile Boys 18 9:00am 11A
Luka Patik Calgary, AB Juvenile Boys 13 9:00am 8A
Bowen Grycan Grande Prairie, AB Juvenile Boys 13 9:00am 8A
Caleb Davies Langley, BC Juvenile Boys 20 9:00am 13A
Luke Schaal Invermere, BC Juvenile Boys 19 9:00am 12A
Joshua Ince Surrey, BC Juvenile Boys 19 9:00am 12A
Jadan Patel Airdrie , AB Juvenile Boys 14 9:00am 9A
Alex Scheck Grande Prairie, AB Juvenile Boys 14 9:00am 9A
Brett Jones Calgary, AB Juvenile Boys 17 9:00am 10B
Tyler Houston Calgary, AB Juvenile Boys 15 9:00am 9B
Connor Czirjak Rocky View County, AB Juvenile Boys 20 9:00am 13A
Nathan Douglas Calgary, AB Juvenile Boys 16 9:00am 10A
Kenny Taylor Edmonton, AB Juvenile Boys 15 9:00am 9B
David Krahn Christina Lake, BC Juvenile Boys 13 9:00am 8A
Jeremy Hart Calgary, AB Juvenile Boys 17 9:00am 10B
Eyosias Derech Calgary, AB Juvenile Boys 19 9:00am 12A
Aidan Fong Calgary, AB Juvenile Boys 17 9:00am 10B
Tristan Jackman Surrey, BC Juvenile Boys 19 9:00am 12A
Ethan Korbyl Red Deer County, AB Juvenile Boys 16 9:00am 10A
Emerson Bronsema Abbotsford, BC Juvenile Boys 18 9:00am 11A
Carter Papp Calgary, AB Juvenile Boys 14 9:00am 9A
Luke Scheck Grande Prairie, AB Juvenile Boys 13 9:00am 8A
Ryan Garbutt Edmonton, AB Juvenile Boys 15 9:00am 9B
Tate Bruggeman Edmonton, AB Juvenile Boys 20 9:00am 13A
Owen Crockett Abbotsford, BC Juvenile Boys 16 9:00am 10A
Branden Lailey Calgary, AB Juvenile Boys 17 9:00am 10B
Josiah Tong Heritage Pointe, AB Juvenile Boys 20 9:00am 13A
Ben Lehmann Calgary, AB Junior Boys 23 9:00am 14B
Ben Peters Kelowna, BC Junior Boys 24 9:00am 15A
Ronan Steel Canmore, AB Junior Boys 27 9:00am 18A
Jaden Bradshaw Calgary, AB Junior Boys 24 9:00am 15A
Aaron Grist Cranbrook , BC Junior Boys 25 9:00am 16A
Jackson Gilbert Kelowna, BC Junior Boys 27 9:00am 18A
Nolan Kemper Calgary, AB Junior Boys 25 9:00am 16A
Christian Hansen Okotoks, AB Junior Boys 27 9:00am 18A
Ben Bagley Canmore, AB Junior Boys 24 9:00am 15A
Aimery Barrault Whitehorse, YT Junior Boys 25 9:00am 16A
Nikko Sebjanic Calgary , AB Junior Boys 26 9:00am 17A
Sebastien Hannan Canmore, AB Junior Boys 23 9:00am 14B
Daniel Thomas Calgary, AB Junior Boys 23 9:00am 14B
Ethan Reiber Lake Country, BC Junior Boys 22 9:00am 14A
Oliver Parlee Langley, BC Junior Boys 22 9:00am 14A
Jonace Johnson Cranbrook, BC Junior Boys 26 9:00am 17A
Luke Spencer Vancouver, BC Junior Boys 24 9:00am 15A
John Niedermier Calgary , AB Junior Boys 23 9:00am 14B
Colin Pasitney St. Paul , AB Junior Boys 26 9:00am 17A
Kye Krall Calgary, AB Junior Boys 26 9:00am 17A
Jack Francis Heritage Pointe, AB Junior Boys 22 9:00am 14A
Mac Smith Abbotsford, BC Junior Boys 25 9:00am 16A
Spence Matson Lethbridge, AB Junior Boys 27 9:00am 18A